My kobiety.Nasze potrzeby

Popularne posty

sobota, 9 stycznia 2016

Derma Roller

    Witam GORACO!! 

Na mojej stronie znajdziecie ciekawostki na temat jak ulepszyc codziennosc czyli:

- nowe kosmetyki
- sposoby na lepsze organizowanie czasu
- rozwiazywanie problemow zdrowia
- nowinki techniczne
- swietne cwiczenia
- jak wywrzec wrazenie na srodowisku
 
i wiele innych ciekawostek, ktore mozecie sobie odpowiednio dobrac do swoich potrzeb.

                                         Zaczniemy od Rollera.

 Zawsze sie ciekawilam nim, po zakupie i wyprobowaniu na moim chlopaku poniewaz ma znamiona po tradziku okazalo sie ze sie sprawdza i rezultaty sa niezle :)
Ja jestem zadowolona.







Na rynku dostępnych jest wiele ich rodzajów – w zależności od długości igiełek, od jej ilości, od rodzaju przeznaczenia oraz od średnicy igiełek.
na ebay czy allegro szerzy się „czarny” rynek z rollerami bardzo tanimi ale jakościowo odbiegającymi od tych którymi mieliśmy uzyskać ładną cerę. Warto pamiętać że jest to zabieg którym będziemy robiły sobie mini ranki na twarzy i warto zainwestować w dobry produkt.


Najlepszym rozwiązaniem jest zakup takiego rollera u kosmetyczki, w hurtowni kosmetycznej lub na targach. Wiem, że ceny niektórych mogą powalić na kolana ale jednak uwierzcie – nie warto ryzykować. Czytałam o przypadku dziewczyn które zakupiły rollery niewiadomego pochodzenia i igły w czasie zabiegu zostawały im w twarzy. To myślę może świadczyć o jakości.
Jeżeli chodzi o rezultaty to na stronach internetowych można znaleźć szereg o tym informacji, zdjęć, opisów.  Jednak należy pamiętać że każdy reaguje inaczej. Czytałam o komentarzach o łuszczeniu się skóry. Skóra początkowo moze byc jakby „rozchwiana” po paru dniach zrobi się bardziej wygładzona, jakby pełniejsza.


Przy tego typu zabiegu, czy wykonywanym w domu czy w salonie, należy pamiętać o tym by nie wykonywać go przy aktywnym trądziku (także różowatym). Możemy w ten sposób nasilić problem i rozsiać po całej twarzy. Należy jednak najpierw skonsultować to z kosmetyczką. Ona oceni stan naszej skóry i pomoże także dobrać odpowiedni produkt. Będąc na takim zabiegu u kosmetyczki możemy też same ocenić jak taki zabieg wygląda i spróbować odwzorować go w domu.

Wykonałyśmy już zabieg w salonie i nasza skóra dobrze go tolerowała. Także następnym krokiem może być zakup rollera. W tym momencie powinno nasunąć się pytanie – co chcemy wyrolować. Najlepiej w tym momencie poradzić się kosmetyczki rzecz jasna która wizualnie dotknie, oceni i dobierze dla nas odpowiedni produkt. Jeżeli takiej możliwości nie mamy to warto zacząć od tej najmniejszej – 0,25 mm do 0,5 mm (mówimy tu o twarzy, do ciała by wyrolować cellulit mogą być dłuższe igiełki)

Długość 0,5 mm jest długością uniwersalną – nadaje się zarówno do ciała by wyrolować uda, jak i do twarzy.

Jest to długość przeznaczona do twarzy; do twarzy ale nie pod oczy. Skóra wokół oczu jest bardzo wrażliwa i cienka więc tam zalecałabym raczej długość 0,25 mm na początek. Najlepszym rozwiązaniem  jest w tym wypadku zakupienie rollera i kilku różnych głowic.

Pomocna przy wyborze długości igiełek może być poniższa tabelka:




Jeżeli są tu osoby które boją się bólu związanego z tym zabiegiem można zamiast typowego rollera zakupić tzw. wibracyjny. Wibracje sprawiają że nakłucia są mniej odczuwalne przez co zabieg jest przyjemniejszy.

Poza samym sprzętem warto też zaopatrzyć się w odpowiednie serum o małocząsteczkowej strukturze która będzie w stanie przeniknąć w głębsze warstwy skóry. Przeczytałam coś bardzo niepokojącego niedawno na jednej ze stron kosmetycznych – że tylko niewielka część (do 1%) jest w stanie dotrzeć do skóry właściwej, a 99% kosmetyków pozostaje niewykorzystana. Stosowanie rollera przed i po aplikacji kosmetyków pozwala na zwiększenie wchłaniania do 50%. Serum lub koktajl można aplikować przed lub po zabiegu. Ja miałam nakładany kwas hialuronowy po zabiegu.

Przed zabiegiem można wykonać peeling – chemiczny lub mechaniczny. Zwiększy on działanie serum nałożonego w trakcie rolowania oraz rozpulchni naszą skórę przez co igiełki będą mniej odczuwalne.

Żeby zabieg był bezpieczny należy pamiętać o zasadach higieny. Po każdym zabiegu należy dokładnie umyć z pozostałości naskórka i kosmetyków, następnie zdezynfekować (najlepiej odpowiednim do tego przeznaczonym produktem lub wodą utlenioną) a osuszone urządzenie umieścić w specjalnym pudełku jemu przeznaczonemu.

Jednym z ostatnich kroków jakie możemy poczynić (i zakupić) powinna być maska łagodząca. W ofertach firm są tzw. łagodzące, żelowe lub biocelulozowe. Skóra po takiej maseczce się uspokoi i nie będzie aż tak czerwona. 

Rękawiczki lateksowe - skóra którą rolujemy jest wrażliwa i co najważniejsze uszkodzona. Należy pamiętać o tym że nie należy jej dotykać brudnymi palcami (rękoma) a jeżeli to możliwe zaopatrzyć się na czas zabiegu w rękawiczki (do kupienia w aptece, zapakowane i zdezynfekowane)

ZABIEG

Parę ważnych zasad przy używaniu rollera w domu:

- pamiętajcie by taki zakupiony roller używała tylko jedna osoba,
- w zależności od rodzaju używanego rollera nie powinniśmy wykonywać zabiegu go zbyt często. Skóra goi się mniej więcej do tygodnia, więc częstotliwość powinna być ok. 1,5 – 2 tyg.na początek (najlepiej wykonywać zabieg w seriach).Słoneczko nie jest sprzymierzeńcem tego typu zabiegu. 
- głowice rollek nie są wieczne więc pamiętajmy o jego wymianie. Gdy tylko igiełki stępią się (poczujemy to ponoć gdy nie będą łatwo wchodzić w skórę) należy wymienić głowicę. Przeważnie producent określa ilość zabiegów na roller więc warto się dopytać u sprzedawcy.
- zabieg powinien należeć do delikatnych więc nie naciskajmy zbyt mocno na skórę
- nie rolować pieprzyków, znamion, otwartych ran.

Używanie tego narzędzia z głową przyniesie na pewno owocne skutki.

co pod rolkę?

  • czysty kwas hilauronowy i czysty kolagen – dodatkowy stymulant naturalnych włókien kolagenowych, a kwas hilauronowy wygładza i nawilża skórę,
  • czysta witamina C – królowa witamin, stosowanie jej pod rolkę daje zdumiewające efekty tj. rozjaśnienie, wygładzenie i wyrównanie kolorytu skóry,
  • preparaty złożone zawierające: koenzym Q10, algi, proteiny pszeniczne, panthenol, witaminę E, alantoinę,
  • preparaty do ciała zawierające: L-karnitynę, kolagen z elastyną, wyciągi z kofeiny czyli wszystko to, czego boi się cellulit!

ważne informacje

  • Jak dezynfekować dermaroller? Higiena i dezynfekcja to podstawa każdego pojedynczego zabiegu wykonywanego dermarollerem – prawidłowa dezynfekcja zapewnia bezpieczeństwo zabiegu i chroni przed poważnymi zakażeniami skóry.
  • Jak długie igły działają na blizny? Na blizny stosujemy igły długości m.in. 1 mm, najlepiej 1,5 mm – krótsze igły (0,5 mm) sprawdzą się jedynie w zwiększeniu penetracji składników aktywnych z kosmetyków.
  • Jak często go stosować? Częstość wykonywania zabiegu dermarollerem zależy od długości igieł – zabiegi igłami o długości 1,0 mm nie robi się częściej niż co 4 tygodnie; częstsze rolowanie może poważnie uszkodzić strukturę skóry!
  • Co stosować pod dermaroller? Przy użyciu dermarollera stosujemy kosmetyki delikatne, pozbawione konserwantów i barwników – najlepiej sprawdzą się samorobione, świeże i naturalne serum do twarzy i lekkie olejki antyoksydacyjne.
  • Kosmetyki olejowe warto nakładać tuż po rolowaniu (stosowane przed utrudniają rolowanie i czyszczenie rolki), natomiast kosmetyki na bazie wody można stosować przed i po rolowaniu.
  • Co zrobić z bólem po rolowaniu? W wypadku obawy przed bólem można zastosowaćmaść znieczulającą EMLA dostępną w aptekach – nakładamy ją na godzinę przed zabiegiem, następnie zmywamy i po dezynfekcji skóry przystępujemy do zabiegu.
  • Dermaroller a okolice oczu? Rolowanie okolic oczu lepiej zostawić profesjonalistom – dysponują oni dermarollerami z krótkimi igłami, które nie naruszą delikatnej skóry wokół oczu.
  • Dermaroller a trądzik? Tutaj uwaga! Rolka nie jest zalecana osobom cierpiącym narozległy, ropowiczy i cystowy trądzik – należy go najpierw niestety wyleczyć, by nie narobić szkody!
  • Ust oczywiście nie rolujemy!!!

jak stosować?

Jak używać i jak obchodzić się z dermarollerem, by zabiegi osiągnęły efekt? Oto instrukcja krok po kroku:
  1. PRZED rolowaniem zawsze dokładnie zrób idealny demakijaż twarzy i oczu, warto również zrobić delikatny peeling skóry – zwiększy to efektywność zabiegu
  2. Następnie dokładnie zdezynfekuj skórę (wystarczy przetrzeć twarz tonikiem odkażającym bądź Octeniseptem – dostępny w każdej aptece) oraz rolkę przed użyciem.
  3. Dzielimy partie twarzy: czoło, nos, broda, policzki. Każdą z partii rolujemy max. 10 razy, w obie strony. Ruchy powinny być równomierne, a nacisk na rolkę delikatny, acz zdecydowany.
  4. PO rolowaniu nakładamy profesjonalne ampułki bądź świeżo zrobione serum (najlepiej te zawierające kolagen, kwas hilauronowy i zestaw witamin).
  5. Po zabiegu twarz będzie zaczerwieniona, mogą pojawić się strupki i kropelki krwi, dlatego warto zabieg przeprowadzać w weekend, zrezygnować z makijażu i dać czas skórze na regenerację. Jest to niestety w sumie jedyny skutek uboczny używania dermarollera.

Mysle ze kosmetyk jest warty rezultatow ale nie popadajmy wraz z zachwytem w nadmiar zabiegow bo to jedynie nam zaszkodzi i wraz z nasza mala wyobraznia jak mozemy sobie zaszkodzic zbyt czestym lub uzywajac zbyt dlugich igiel przyjdzie nam zaplacic duze pieniadze aby nasz blad naprawic !!


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Share Up To 110 % - 10% Affiliate Program